Margaretki

Zapraszamy na Msze Święte w intencji kapłanów w każdy pierwszy czwartek miesiąca!

Modlitwa za kapłana

Panie Jezu, Ty kazałeś swoim Apostołom, by na całym świecie głosili Twoją Ewangelię, by rozgrzeszali i podczas każdej Mszy św., aż do Twojego przyjścia, głosili Twoją śmierć i zmartwychwstanie.
Wiem, Panie, jak bardzo kochasz swoich kapłanów.
Dziękuję Ci za księdza …………………………….
Dziękuję za to, że głosi nam Twoją naukę, że w Twoim imieniu nam przebacza, że rozdaje nam Twoje Ciało. Niech On będzie kapłanem według Twego Serca. Niech będzie mądry i święty. Przytul go z miłością jak Jana do swego serca, a my modlitwą będziemy podtrzymywać jego ręce.

Pierwsza Wspólnota Margaretkowa w Parafii WNMP w Strawczynie powstała w grudniu 2009 r. Początkowo Margaretki zakładało kilka osób, jednak od początku pani Marcelina Gad spisywała nowo powstałe wspólnoty margaretkowe Po latach pozwoliło to na sprawne i czytelne zgłoszenie wszystkich Margaretek do Apostolatu ogólnopolskiego oraz diecezjalnego.

W chwili obecnej do naszej wspólnoty należą 178 osoby i stale dochodzą nowe. Obecnie modlimy się za 37 kapłanów w 102 margaretkach.

Margaretki są zakładane na powitanie każdego księdza, który rozpoczyna posługę w naszej parafii, z okazji imienin, urodzin, świąt Maryjnych czy rocznicy święceń kapłańskich.

Początkowo modlitwą przewodnią była modlitwa Medjugorska, jednak z czasem postanowiliśmy wprowadzić krótszą modlitwę, taką sama dla każdej Wspólnoty oraz odmawiamy Pod Twoją Obronę, to jest obowiązkowe. Dodatkowo można odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec czy Litanię według uznania.

Jako moderator parafialny staram się każdego dnia odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia za wszystkich kapłanów, którzy modlitwy potrzebują.

Aktualnie nie mam w naszej parafii margaretek dziecięcych, natomiast często zdarza się modlitwa margaretkowa rodzinna.

W naszej parafii w każdy pierwszy czwartek miesiąca jest odprawiana msza święta za wszystkich kapłanów objętych modlitwą margaretkową, ale również za osoby modlące się w margaretkach i ich rodziny oraz za zmarłych kapłanów i członków naszej wspólnoty. Przed mszą świętą odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spotykamy się na wspólnej Wigilii, prowadzimy adoracje, czuwania. Zamawiamy również msze z okazji imienin oraz rocznicy święceń kapłańskich za naszych księży.

Myślę, że z dumą można powiedzieć, że chętnych do modlitwy za kapłanów w naszej wspólnocie parafialnej nie brakuje. Każdy z nas ma pewnie inny powód, dla jednych poznany kapłan jest ważny, inny pomógł komuś w życiu, jeszcze innych po prostu lubimy, są kapłani, którzy chorują, są i tacy, którzy mają kłopoty, mamy kapłanów w naszych rodzinach… Najważniejsze by nasza modlitwa była pomocą dla kapłanów, bo każdy człowiek potrzebuje wsparcia i modlitwy.

Na zakończenie przytoczę słowa św. Jana Maria Vianneya: Nie ma złych kapłanów. Są tylko tacy, za których wierni za mało się modlą. Chwała Panu za naszych Kapłanów i osoby podejmujące modlitwę za Nich!

Ewa Majos – moderator parafialny apostolatu „Margaretka”