Zawierzenie św. Józefowi

W ostatnim dniu rekolekcji wielkopostnych , 19 marca, w naszej parafii świętowaliśmy odpust ku czci św. Józefa. Podczas ostatniej tego dnia Mszy Św. miało miejsce uroczyste zawierzenie Oblubieńcowi Maryi przez osoby biorące udział w internetowych, 33dniowych rekolekcjach.

Rekolekcje internetowe trwały od 14 lutego. do 19 marca. Miały one charakter indywidualny – materiały rekolekcyjne były umieszczane na grupie WhatsApp oraz komunikatorze Signal, każdego dnia trzy razy: rano, popołudniu (w formie pogadanki) oraz wieczorem.

Każdy z uczestników zawierzył swoje życie św. Józefowi słowami Aktu Poświęcenia wg św. Piotra Juliana Eymarda:

Poświęcam Ci siebie, dobry Święty Józefie, jako ojcu duchowemu. Wybieram Cię, żebyś zarządzał moją duszą i uczył mnie życia wewnętrznego, życia ukrytego z Jezusem, Maryją i Tobą.
Poświęcam się Tobie jako przewodnikowi i wzorowi we wszystkich moich obowiązkach tak, żebym mógł się nauczyć wypełniania ich z łagodnością i pokorą: z łagodnością wobec moich braci, bliźnich i wszystkich, z którymi będę mieć kontakt; a z pokorą wobec siebie i prostotą wobec Boga.
Wybieram Ciebie, dobry Święty Józefie, na swojego doradcę, powiernika, obrońcę we wszystkich trudnościach i próbach. Nie proszę, aby mi oszczędzono krzyży i cierpienia, ale tylko o ochronę przed samolubstwem, które zniweczyłoby ich wartość, czyniąc mnie próżnym.
Wybieram Ciebie na swojego obrońcę. Bądź mi ojcem tak, jak byłeś ojcem Świętej Rodziny w Nazarecie. Bądź moim przewodnikiem, bądź moim opiekunem. Nie proszę o dobra doczesne, o wielkość ani o władzę. Proszę tylko, abym mógł wiernie i gorliwie służyć swojemu Boskiemu Królowi.
Będę Cię czcił, kochał i służył Ci razem z Maryją, moją Matką i nigdy nie będę rozdzielał Jej imienia od Twojego.
O Jezu, daj mi Józefa za ojca tak, jak dałeś mi Maryję za Matkę. Napełnij mnie oddaniem, ufnością i synowską miłością. Wysłuchaj moich modlitw. Wiem, że to zrobisz. Już czuję się przepełniony nadzieją i zaufaniem do dobrego św. Józefa, Twojego przybranego ojca a mojego ojca duchowego. Amen.

Inne wpisy

Bierzmowanie 2024

W piątek, 14 czerwca, na Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Bp Andrzej Kaleta udzielił Sakramentu Bierzmowania 47...
Przeczytaj więcej

Pielgrzymka dziękczynna

Podczas "Białego Tygodnia", 21 maja, dzieci komunijne z naszej parafii, wraz z rodzinami oraz katechetami, odbyły pielgrzymkę dziękczynną...
Przeczytaj więcej

I Komunia Święta

W sobotę, 18 maja, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy uroczystość I Komunii świętej. 75 dzieci klas trzecich po...
Przeczytaj więcej