Pielgrzymka dziękczynna

Podczas „Białego Tygodnia”, 21 maja, dzieci komunijne z naszej parafii, wraz z rodzinami oraz katechetami, odbyły pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii Świętej.

Pierwszym punktem wyjazdu było Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Podczas spotkania z przewodniczką, dzieci usłyszały historię obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: zarówno oryginału znajdującego się w Ostrej Bramie w Wilnie, jak i jego kopii ze Skarżyska. Zwiedzając sanktuarium mogły pokłonić się licznie zgromadzonym tutaj relikwiom, m.in. św. Charbela czy św. Rafała Kalinowskiego, a następnie uczestniczyły we Mszy Św. sprawowanej przez ks. Mateusza Magierę w intencji dzieci i ich rodziców.

Drugim miejscem odwiedzin był Kałków-Godów i znajdująca się tam Golgota oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej. Spacerując po Golgocie dzieci poznawały historie wielu polskich świętych i błogosławionych, żyjących w niedawnej przeszłości, jak choćby ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ks. Jerzego Popiełuszkę,  Honorata Koźmińskiego, Maksymiliana Kolbe, Edmunda Bojanowskiego, kandydatkę na ołtarze – matkę Kolumbę Białecką. Ze szczytu Golgoty, korzystając z pięknej pogody, można było podziwiać piękną panoramę ziemi świętokrzyskiej, łącznie ze szczytem, na którym znajduje się klasztor Świętego Krzyża.

Na zakończenie dzieci wraz z opiekunami modliły się w sanktuarium Litanią Loretańską. Nie zabrakło także czasu na lody, pamiątki, wspólne fotografie, zabawę i ciekawe rozmowy. Panu Bogu dzięki i chwała za udany wyjazd, piękną modlitwę i bezpieczny powrót!

Inne wpisy

Bierzmowanie 2024

W piątek, 14 czerwca, na Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Bp Andrzej Kaleta udzielił Sakramentu Bierzmowania 47...
Przeczytaj więcej

I Komunia Święta

W sobotę, 18 maja, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy uroczystość I Komunii świętej. 75 dzieci klas trzecich po...
Przeczytaj więcej

Dzień Seminaryjny

5 maja w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy Dzień Seminaryjny, czyli dzień, w którym przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w...
Przeczytaj więcej